Právě probíhá VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ na našich sociálních sítích! Přidejte se i VY!

Na co nezapomenout u zkoušky svatebních šatů? 5 jednoduchých rad

Svatební den je pro mnoho osob a hlavně žen jeden z nejdůležitějších dnů v životě a chtějí se cítit obzvlášť krásně. K tomu, aby ses mohla cítit jako královna dne, je důležité, aby Ti perfektně seděly Tvé svatební šaty. Proto by se neměla opomenout poslední zkouška svatebních šatů. Tohle si zvládla, šaty máš vybrané, ale teď je poslední zkouška a Ty možná cítíš mírnou nervozitu. Mám pro Tebe 5 zaručených rad, jak zvládnout poslední zkoušku šatů bez stresu.


1) Jak je to s termínem zkoušky šatů?


Ideálně se domluv na zkoušce šatů zhruba jeden měsíc před svatbou. V případě, že bys zhubla a chtěla dělat další úpravy, musí se to stihnout. Během posledního týdne před svatbou si dojdi šaty ještě jednou vyzkoušet a pak si je i rovnou odvez domů.


2) Nechoď sama na zkoušku svatebních šatů.


Vždy se budeš cítit lépe, pokud s sebou budeš mít nejbližší kamarádku, svědkyni, sestru nebo maminku. Zkrátka někoho, kdo tě dobře zná, bude k tobě upřímný a poskytne ti konstruktivní kritiku. Navíc tvůj doprovod bude případně vědět, jak ti o svatebním dnu pomoci do šatů. Budoucího ženicha nech rozhodně doma.


3) Na zkoušku se uprav


Nemyslím tím, že je nutné před výběrem svatebních šatů navštívit vizážistku, ale určitě se budeš cítit lépe, když se ve svatebním uvidíš hezky upravená. Účes můžeš zvolit podobný tomu, který si přeješ mít na svatbě (stačí třeba vlasy stáhnout do jednoduchého culíku či drdolu, pokud je neplánuješ mít rozpuštěné). Také je vhodné si s sebou vzít doplňky, které chceš ve slavnostní den mít na sobě. Ujistíš se, že všechny šperky se k sobě hodí a nic se nezadrhává o šaty. Budeš si tak jistá, že vše perfektně sedí.


4) Zvol správné spodní prádlo pod svatební šaty.


Doporučuji zvolit vhodné spodní prádlo a to nejlépe tělové barvy, protože ti kalhotky nebudou pod šaty prosvítat. Na finální zkoušku bys už měla mít svatební spodní prádlo s sebou. Pokud sis vybrala svatební šaty na tělo, bezešvé prádlo je nejvhodnější volbou. V některých případech se nevěsty rozhodnou jít bez prádla. I to je jedna z variant, ale ujisti se, že se cítíš pohodlně a sebejistě.


5) Kde máte střevíčky, nevěsto?


Možná to zní banálně, ale mnoho nevěst si své šaty zkouší v provizorních botách na podpatku ze salonu, které jsou většinou k dispozici. Ale lepší je mít s sebou své svatební střevíčky, pokud je již máš zakoupené. Proč? Jednoduše proto, abys věděla, zda ti bude vyhovovat délka šatů, zda budou stylově ladit, nebo jestli se ti nebude případná ozdoba zatrhávat do spodničky šatů nebo do samotné sukně.


Jedna bonusová rada na závěr: Nadechni se! Přeci jen už máš vybráno. Máš šaty svých snů a jsou volné i ve vašem termínu svatby. Jen to stojí za pořádný potlesk. Hlavně, ať se v šatech cítíš dobře. 

Tvá Lily