33% SLEVA na všechny snubní prsteny! Ušetřete až 10 000 Kč z rozpočtu svatby.

Je na svatbu lepší DJ, nebo živá hudba?

Ke každé svatbě, stejně tak jako ke každé jiné velké akci, patří hudba. Otázka je, jestli je výhodnější mít svatebního DJ, nebo živou hudbu. Která volba lépe rozproudí zábavu? Než si řekneme výhody a nevýhody hudebního doprovodu, pojďme se podívat na kritéria, která bys při výběru hudby měla vědět jako první.

 


Základní faktory při výběru hudby:


Váš vkus

Jaký hudební žánr posloucháš nejraději? Na jakou hudbu chceš tančit váš první novomanželský tanec a jaký dojem a pocit by muzika měla vyvolat? To jsou první otázky, na které jste si Ty i ženich měli odpovědět. Hudba musí být příjemná hlavně vám.


Téma a prostředí svatby

Připravuješ svatbu jako z pohádky pro princeznu někde na zámku nebo v přírodě? Pak by se mohla více hodit kapela. Pokud naopak chystáš moderní nadčasovou svatbu a nebo něco uvolněnějšího, tak bude DJ působit přirozeněji. Ať už jde o jakékoliv prostředí, vždy se také ujisti, že v místě obřadu anebo hostiny je všechna aparatura uzpůsobená tak, aby tam mohl vystupovat žádaný hudebník.


Rozpočet

Na začátku plánování svatby sis s ženichem určitě určila, jak velký máte rozpočet na celou svatbu a kolik z toho chcete investovat do hudby. Pokud máte budget o něco vyšší, můžete přemýšlet i o kombinaci DJ a kapely. Objevuje se stále častěji, že na obřad a první část svatby si novomanželé najmou tradiční kapelu a pak na večerní after party pozvou DJ.


Jakmile budeš mít určené tyto základní faktory, bude pro Tebe jednodušší se rozhodnout, jestli se více hodí živá hudba a nebo DJ.Živá hudba


Pod pojmem živá hudba může být kapela, sólista, duo a nebo třeba instrumentální kapela. Mezi hlavní výhody živé hudby patří, že tvoří osobnějším často až honosnějším dojmem. Výborně jde ladit téměř k jakémukoliv styl svatby, ať už půjde o klasickou českou veselku, luxusní svatbu ve stylu Velkého Gatsbyho a nebo rockový styl. Nakonec si třeba budete moci střihnout i karaoke, když k tomu bude oslava svatby směřovat. ? 

Na druhou stranu, živá hudba vyjde často dráž, muzikanti potřebují delší pauzy, mají omezený repertoár a pokud se nedomluvíte s někým na základě reference, tak vám nemusí sednout ani interpretace známých skladeb.DJ


Pod výrazem DJ si můžeš také představit více variant - například profesionální umělec, někdo, kdo pouze pouští připravený soubor hudby, a nebo kombinace hudebníka s moderátorem a bavičem. Proto je vždy důležité se rovnou domlouvat, co vše od DJ očekáváte za služby. DJ poskytuje širší výběr repertoáru, je levnější, hraje interpretaci skladeb většinou neupravuje, může hrát písničky na přání a potřebuje kratší pauzy. V případě najmutí DJ může být složitější najít správný balanc, aby svatba nepůsobila jako diskotéka. Starší generaci hostů nemusí úplně potěšit a navodit romantickou atmosféru může být také trochu komplikovanější.Pokud si stále nejsi jistá, zaměř se hlavně na osobní vkus a vzájemné sympatie. Také Ti mohou pomoci reference od známých nebo svatebních koordinátorů


Tvá Lily