Stále ti držíme předsezónní ceny! V celém e-shopu teď můžeš nakoupit o 15 % levněji.

Luxusní svatební cesta za přijatelné peníze? Jde to!

Dříve než Ti povím, jak můžeš naplánovat svatební cestu, je důležité si uvědomit, kolik peněz do ní chceš vložit. Samozřejmě jsem stejně jako Ty snila o Karibiku, bílém písku nebo luxusním wellness v horách s výhledem na údolí, ale většina nevěst si tohle dovolit prostě nemůže. Nezahazujme ale proto svůj sen a pojďme si říct, jak dojít ke kompromisu mezi luxusem a lowcostovým hotelem.

 


1) Vyber správný termín


  • Odjezd mimo sezónu

V dnešní době je už trošku přežitek cestovat v hlavní sezóně. Většinou to dopadá tak, že romantické místo se změní na zaplněnou pláž, kde se těžko oddáte nějaké romantice.


  • Odlet během tzv. off-peak dnů a časů

Nejdražší lety spadají na neděli, tudíž přesunout odlety a přílety na dny mimo tento den nám může taky něco ušetřit. Nejlevnější dny jsou úterky a středy. Nejlevnější časy bývají 5-7h ráno nebo po 8h večer.2) Objevuj nová, ne tak známá místa


Některé destinace jsou pro svatební cesty oblíbenější než jiné, a proto jsou dražší. Vyber si méně tradiční destinaci, která může být stejně krásná, ale navíc levnější. Neznámá místa nic neztrácejí na kráse a navíc se vyhneš velkému počtu návštěvníků. Dnes lze na internetu najít spoustu doporučených míst, která nejsou tak známá, ale nabízejí krásné výhledy, procházky a zážitky.3) Porovnej cenu letu s jiným dopravním prostředkem


Některé destinace jsou v poměrně blízkém dojezdu autem, vlakem i autobusem a občas to vychází i levněji než samotný let. Například výhodou cesty autem je, že ho máš pořád k dispozici a nemusíš platit nemalé peníze autopůjčovnám.4) Vynech cestovku a vezmi to do vlastních rukou


Je mnohem pohodlnější zajít do cestovky a prstem si ukázat na dovolenou, kde už je vše zařízeno. Pokud chceš ale ušetřit, je lepší investovat svůj čas a převzít na sebe i tohle plánování. Nakonec to má i své výhody - vše si tvoříš přímo na míru sama sobě a partnerovi. Doporučit Ti mohu třeba na Instagramu profil @lowkostak. Každý den nabízí několik tipů na trip či letenky zcela zdarma a vše je vždy lowcost. ?


Pokud si program tvoříte sami a nic nerezervujete dopředu, výhodou je i možnost změny aktivity například kvůli nevhodnému počasí. Nemusíte si tak v den bouřky dělat na moři potápěčský kurz, ale klidně můžete zůstat zalezlí pod dekou a….číst si.


5) Ušetři na aktivitách


Přemýšlej o tom, co opravdu chcete dělat na svatební cestě, a snaž se ušetřit peníze tím, že vynecháte aktivity, které pro vás nejsou důležité. Například procházky přírodními rezervacemi nebo jen podél pláže mohou být krásnější, než den v Disneylandu.Doufám, že Ti můj článek pomohl a že Ti zas trošku usnadní ten svatební maraton. ? Ráda bych Ti jen připomněla, že všem věcem kolem svatby se dnes přikládá možná až moc velká důležitost. Ze svých zkušenosti vím, že Tě čekají mnohem zlomovější okamžiky, které na Tebe budou mít vliv. Důležité je mít při ruce (na ruce ?) vždy krásnou vzpomínku na svatební den a těšit se, co si život dál připraví.


Tvá Lily