Právě probíhá VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ na našich sociálních sítích! Přidejte se i VY!

Rady k plánování levné svatební cesty

Dříve než ti povím, jak můžeš naplánovat svatební cestu, je rozhodně si spolu s partnerem urči, kolik peněz do ní chcete vložit. Nezahazujte svoje sny! Pojďme si říct, jak dojít ke kompromisu mezi luxusem a „low cost“ hotelem.

 

Jak vybrat správný termín líbánek


Ceny za ubytování a letenky se mohou lišit v závislosti na tom, kdy cestujete. Doporučuji si vyhradit s dobrým předstihem čas na „brouzdání“ po Skyscanneru nebo jiných portálů, které nabízí letenky. Ideálně prostudujte přímo weby jednotlivých aerolinií a seřaďte vyhledávání od nejnižších cen. Mnoho webů nabízí kalendárium s jednotlivými termíny a přidělenými cenami.


  • Odjezd mimo sezónu

V dnešní době je už trošku přežitek cestovat v hlavní sezóně. Většinou to dopadá tak, že romantické místo se změní na zaplněnou pláž, kde se těžko oddáte nějaké romantice.


  • Odlet během tzv. off-peak dnů a časů

Nejdražší lety spadají na neděli, tudíž přesunout odlety a přílety na dny mimo tento den nám může taky něco ušetřit. Nejlevnější dny jsou úterky a středy. Nejlevnější časy bývají mezi 5. a 7. hodinou ráno nebo po 8. hodině večer.


Vyberte destinaci s nižší cenou


Některé destinace jsou pro svatební cesty oblíbenější než jiné, a proto jsou dražší. Vyberte si méně tradiční destinaci, která může být stejně krásná, a navíc levnější.


Porovnejte cenu letu s jiným dopravním prostředkem


Některé destinace jsou v poměrně blízkém dojezdu autem, vlakem i autobusem a občas to vychází i levněji než samotný let. Například výhodou cesty autem je, že ho máš pořád k dispozici a nemusíš platit nemalé peníze autopůjčovnám.


Objevujte nová, ne tak známá místa


Neznámá místa nic neztrácejí na kráse a navíc se vyhneš velkému počtu návštěvníků. Dnes najdeš na internetu spoustu doporučených míst, která nejsou tak známá, ale nabízejí krásné výhledy, procházky a zážitky.


Vynechte cestovní kanceláře a vemte si low cost svatební cestu do svých rukou


Je mnohem pohodlnější zajít do cestovky a prstem si ukázat na dovolenou, kde už je vše zařízené. Pokud chceš ale ušetřit, je lepší investovat svůj čas a převzít na sebe i tohle plánování. Nakonec to má i své výhody - vše si tvoříš přímo na míru sama sobě a partnerovi. Doporučit ti mohu třeba na Instagramu profil @lowkostak. Každý den nabízí několik tipů na trip či letenky zcela zdarma a vše je vždy lowcost.


Ušetřete na aktivitách


Přemýšlejte o tom, co opravdu chcete dělat na svatební cestě, a snažte se ušetřit peníze tím, že vynecháte aktivity, které nejsou pro vás důležité. Například procházky přírodními rezervacemi nebo jen podél pláže mohou být krásnější, než den v Disneylandu.


Možnost změnit program ze dne na den 


Pokud si program tvoříte sami a nic nerezervujete dopředu, výhodou je i možnost změny aktivity například kvůli nevhodnému počasí. Nemusíte si tak v den bouřky dělat na moři potápěčský kurz, ale klidně můžete zůstat zalezlí pod dekou a číst si.


Doufám, že ti článek trošku usnadní ten svatební maraton. Všem věcem kolem svatby se dnes přikládá možná až moc velká důležitost. Ze svých zkušeností vím, že tě čekají mnohem zlomovější okamžiky, které na tebe budou mít vliv. Důležité je mít při ruce (na ruce :-) vždy krásnou vzpomínku na svatební den v podobě prstenu a těšit se, co si život připraví dál. Při plánování líbánek si také nezapomeň zjistit, jak je to s cestovními doklady po svatbě.

Tvá Lily