Právě probíhá VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ na našich sociálních sítích! Přidejte se i VY!

Jak si vybrat svatební vizážistku

Téma svatby, šaty, i místo máš vybrané a teď přemýšlíš, zda se líčit a česat se sama a nebo si tento den užít a nechat se opečovávat profesionální vizážistkou. Každá nevěsta se chce cítit dobře a komfortně. Někdo dává přednost přirozenosti, některé nevěsty si užívají výrazné líčení. Jak se máš ale ujistit, že vizážistka bude ta pravá a vystihne tě takovou, jaká jsi? Tvá družička Lily pro tebe nachystala pár tipů, kterými se řídit při výběru svatební vizážistky.

 

Ještě než začneš hledat nebo kontaktovat konkrétní vizážisku, je dobré si určit rozpočet, který můžeš investovat. Většinou platí, že čím zkušenější vizážistka, tím vyšší ceny. Ale dej si pozor, vysoké ceny nemusí vždycky znamenat kvalitu! Proto, když vybíráš, je nejlepší se zaměřit na osobní reference a zkušenosti tvých kamarádek a známých. Fotky na Instagramu jsou sice skvělý vzor, ale mohou být upravené a přeci jen “insta-look” je něco jiného než svatební make-up, který by měl vydržet celý den a být krásný jak na denním světle, tak na fotkách.


Jakmile jsi našla vizážistku, kterou bys chtěla mít vedle sebe v Den D, je čas ji zkontaktovat a rovnou si ujasnit odpovědi na konkrétní dotazy:


Máte volný termín v den naší svatby?


Ujisti se, že má vizážistka v den vaší svatby volno, je klíčový dotaz. Odpověď můžeš někdy najít také na webu, ale hlavní je, se nezapomenout domluvit, že vše klapne.


Líčíte i češete? Můžeme si to vyzkoušet?​


Měj jistotu, že vizážistka zvládá splnit všechny tvé požadavky. Chceš pouze nalíčit, učesat a nebo obojí? Nejjistější je, si s vizážistkou domluvit zkoušku, na které vyzkoušíte přesný look, který si přeješ vytvořit a doladíte detaily na svatební den. Zkouška je většinou v celkové ceně, ale pro jistotu se zeptej, jestli to tak má i tvá vizážistka. Skvělé je zkoušku líčení časově sladit s poslední zkouškou tvých šatů


Kde můžu vidět vaše portfolio?


Jak už jsem zmiňovala výše, nejlepší je najít si vizážistku na doporučení, ale pokud to není možné, určitě si vyžádej portfolio a ukázku předchozí práce.


Kde bude líčení probíhat? 


Pokud víš, že se tvoje svatba bude konat dál od salonu vizážistky a nebudeš stíhat za ní v den svatby přijet, ujisti se s ní, že může dojet ona za tebou. Případně se jí zeptej, jestli se podle vzdálenosti také výrazně nemění cena.


Jaké značky kosmetiky používáte?


Tato otázka ti napoví, jak kvalitní produkty vizážistka používá. Můžeš podle toho odhadnout, zda ti make-up a účes vydrží celý den. Pokud víš, že máš na některé látky alergii, rozhodně to s kosmetičkou a vizážistkou konzultuj jako první, aby ses vyhnula nepříjemnostem.


Jaké líčení byste mi doporučila?


Vizážistka je profesionálka a na základě tvaru tvého obličeje a očí ti může doporučit, co si myslí, že by na tobě vypadalo nejlépe. Určitě by ale neměla zapomenout na doplňující otázky, jako: jak moc se líčíš denně, jak tě zná ženich a hlavně jak si přeješ vypadat ty! Jestliže ti vizážistka navrhne něco, s čím nejsi spokojená, drž se svého! Bude to tvá svatba a tvé vzpomínky. Je potřeba, aby ses cítila sama sebou.


Jak zajistíte, aby mi make-up a účes vydržely celý den a vypadaly skvěle i na fotkách?


Každá zkušená vizážistka by měla být schopná ti dát konkrétní tipy a triky, aby make-up i účes vypadal jako právě dokončený v průběhu celého dne.


Musím zaplatit zálohu předem? 


Zjisti, kdy a jak chce vizážistka provést platbu a zde požaduje zálohu. Bylo by velmi nepříjemné, kdybys pár dnů před svatbou zjistila, že nemáš vizážistku, protože jste si to nepotvrdily.


Kolik času potřebujete?


Abys měla klidný den, ujisti se, že vizážistka bude mít dostatek času a možná i trochu víc, než o kolik času si řekne ona sama. Tak můžeš být v klidu, že i kdyby se něco nedařilo, stále bude prostor to upravit. Pakliže bys chtěla, aby nalíčila i maminku nebo družičky, tak to nezapomínej započítat do času. Ale hlavně, chceš být první ze slečen, která bude nalíčená a učesaná. Kdyby náhodou nebyla nalíčená družička, je to lepší verze, než když není včas připravená nevěsta.


Co mám a nemám dělat s pletí den před svatbou?


Toto je bonusová otázka, na kterou se ptají většinou nevěsty s problémovou pletí. Ovšem pokud víš, že máš problémovou pleť, tak je lepší to konzultovat s tvou kosmetičkou dopředu, protože tvou pleť lépe zná a ví jak reaguje na které produkty.


TIP NA ZÁVĚR: Nezapomeň na to, že šperky (třeba náušnice nebo ozdoby ve vlasech) či dokonce třpytivé líčení musí trochu korespondovat s tvým snubním prstýnkem. Mýtus je, že by zlato mělo ladit se stříbrem. Není tomu tak. Dbej však na ladění s kameny na prstenu.


Jakmile ti vizážistka odpoví na všechny tyto dotazy, můžete se domluvit. Při výběru mysli na vzájemné sympatie, protože spolu strávíte velkou část tvého velkého dne a nechceš, aby ti zkazila náladu. Držím palce s vybíráním! 

Tvá Lily