33% SLEVA na všechny snubní prsteny! Ušetřete až 10 000 Kč z rozpočtu svatby.

Jak si vybrat svatební vizážistku

Svatbu už máš vysněnou od malička a víš přesně, že se chceš cítit jako princezna dne. Téma svatby, šaty i místo pro obřad máš vybrané a teď přemýšlíš, zda se líčit a česat se sama a nebo si tento den užít a nechat se opečovávat profesionální vizážistkou. Jak se máš ale ujistit, že vizážistka bude ta pravá a vystihne Tě takovou, jaká jsi? Tvá družička Lily pro tebe nachystala pár tipů, kterými se řídit při výběru svatební vizážistky.

 

Ještě než začneš hledat nebo kontaktovat konkrétní vizážisku, je dobré si určit rozpočet, který můžeš investovat. Většinou platí, že čím zkušenější vizážistka, tím vyšší ceny. Ale dej si pozor, vysoké ceny nemusí vždycky znamenat kvalitu! Proto, když vybíráš, je nejlepší se zaměřit na osobní reference a zkušenosti Tvých kamarádek, známých, nebo třeba svatební koordinátorky. Fotky na Instagramu jsou sice skvělý vzor, ale mohou být upravené a přeci jen “insta-look” je něco jiného než svatební make-up, který by měl vydržet celý den a být krásný jak na denním světle, tak na fotkách.


Jakmile jsi našla vizážistku, kterou bys chtěla mít vedle sebe v Den D, je čas ji zkontaktovat a rovnou si ujasnit odpovědi na konkrétní dotazy:Máte volný termín v den naší svatby?


Ujistit se, že má vizážistka v den Tvojí svatby volno je klíčový dotaz. Odpověď můžete někdy najít také na webu, ale hlavní je se nezapomenout se domluvit, že vše klapne.Líčíte i češete? Můžeme si to vyzkoušet?


Měj jistotu, že vizážistka zvládá splnit všechny Tvé požadavky. Chceš pouze nalíčit, učesat a nebo obojí? Nejjistější je si s vizážistkou domluvit zkoušku, na které vyzkoušíte přesný styl, který si přeješ vytvořit a doladíte detaily na svatební den. Zkouška je většinou v celkové ceně, ale pro jistotu se zeptej, jestli to tak má i Tvá vizážistka. Skvělé je zkoušku líčení časově sladit s poslední zkouškou tvých šatů. Jen tak nejlépe zjistíš, jestli je Tvůj finální look opravdu dokonalý.


Kde můžu vidět Vaše portfolio?


Jak už jsem zmiňovala výše, nejelpší je najít si vizážistku na doporučení, ale pokud to není možné, určitě si vyžádej portfolio a ukázku předchozí práce.Kde bude líčení probíhat? 


Pokud víš, že se Tvoje svatba bude konat dál od salonu vizážistky a nebudeš stíhat za ní v den svatby přijet, je důležité se ujistit, že může dojet ona za Tebou. Případně se zeptej, jestli se podle vzdálenosti také výrazně nemění cena.Používáte svou kosmetiku? Jaké značky?


Tato otázka Ti napoví, jak kvalitní produkty vizážistka používá a můžeš podle toho odhadnout, zda Ti make-up a účes vydrží celý den. Pokud víš, že máš na některé látky alergii, rozhodně to s kosmetičkou a vizážistkou konzultuj jako první, aby jsi se vyhnula nepříjemnostem.Jaké líčení byste mi doporučila?


Vizážistka je profesionálka a na základě tvaru Tvého obličeje a očí Ti může doporučit, co si myslí, že by na Tobě vypadalo nejlépe. Určitě by ale neměla zapomenout na doplňující otázky, jako jako moc se líčíš denně, jak Tě zná ženich a jak si přeješ vypadat Ty. Jestliže Ti vizážistka navrhne něco, s čím nejsi spokojená, dej na sebe. Bude to Tvá svatba a Tvé vzpomínky. Je potřeba, aby jsi se cítila sama sebou.Jak zajistíte, aby mi make-up a účes vydržely celý den a vypadaly skvěle také na fotkách?


Každá zkušená vizážistka by měla být schopná Ti dát konkrétní tipy a triky, aby make-up i účes vypadal jako právě dokončený v průběhu celého dne.Je třeba zaplatit zálohu předem? 


Zjisti, kdy a jak chce vizážistka provést platbu a zde požaduje zálohu. Bylo by nepříjemné, kdybys pár dnů před svatbou zjistila, že  nemáš vizážistku, protože jste si to nepotvrdily.Kolik času potřebujete?


Abys měla poklidný den, ujisti se, že vizážistka bude mít dostatek času a možná i trochu víc, než o kolik času si řekne ona sama. Tak můžeš být v klidu, že i kdyby se něco nedařilo, stále bude prostor to upravit. Pakliže bys chtěla, aby nalíčila i maminku a družičky, tak to nezapomínej započítat do času. Ale hlavně, chceš být první ze slečen, která bude nalíčená a učesaná. Kdyby náhodou nebyla nalíčená družička, je to lepší verze, než když není včas připravená nevěsta.Co mám a nebo nemám dělat s pletí den před svatbou?


Toto je bonusová otázka, na kterou se ptají většinou nevěsty s problémovou pletí. Ovšem pokud víš, že máš problémovou pleť, tak je lepší to konzultovat s Tvou kosmetičkou dopředu, protože Tvou pleť lépe zná a ví jak reaguje na které produkty.Jakmile Ti vizážistka odpoví na všechny tyto dotazy k Tvé spokojenosti, můžete se domluvit. Při výběru mysli na vzájemné sympatie, protože spolu strávíte velkou část Tvého velkého dne a nechceš, aby Ti zkazila náladu. Držím palce s vybíráním!


Tvá Lily