Právě probíhá VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ na našich sociálních sítích! Přidejte se i VY!

Jak si vybrat místo pro vaší svatbu

Představte si místo, kde si vyměníte své manželské sliby… Vybrat místo pro konání svatby je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí, které musíte učinit jako budoucí manželé. Vybíráte zámek, les, stodolu na venkově nebo nějaký skrytý klenot ve městě? Místo, kde se svatba odehraje, má velký vliv na celkovou atmosféru a zážitek ze svatby. Zvažte proto mnoho faktorů, jako je velikost, styl, poloha, kapacita a cena. Na dalších řádcích vám odhalíme tipy, jak najít to ideální místo, které zrcadlí vaše osobnosti.


Myslete na počet svatebních hostů 


Je důležité zvolit místo, které pojme všechny vaše hosty. Zjistěte maximální kapacitu místa a porovnejte, zda je to dostatečné pro váš počet zvaných hostů. Pokud plánujete velkolepou svatbu, může být vhodné zvolit větší místo, jako je hotel, nebo zámecký park. Pokud bude vaše svatba menší, zvolte skromnější menší místo, jako je restaurace, útulný statek, nebo soukromá rezidence.

 

Styl a atmosféra aneb kouzlo prostoru


Místo svatby je více než jen kulisa, je to místo, kde se začne psát váš příběh. A samozřejmě také ovlivňuje atmosféru svatby. Zvažte, jestli vaše srdce volá spíše po slavnosti pod širým nebem, v historickém sálu, v moderním prostředí, nebo po něčem úplně jiném. Vyberte místo, které odráží váš osobní vkus, odpovídá vaší představě a atmosféře, kterou chcete navodit.


Budget pro svatební den


Cenový rozpočet je zásadním faktorem při výběru místa konání svatby. Spočítejte si celkové náklady nejen s nájmem prostorů, ale zahrňte do nich také doprovodné služby jako catering či dekorace. Zjistěte si, jaké služby jsou součástí ceny místa konání a zvažte, jestli případné dodatečné výdaje odpovídají vašim představám a finančním možnostem.


Ideální poloha konání svatby

Poloha svatebního místa konání má velký vliv na váš svatební den a jeho plynulý průběh. Zvažte, zda chcete svatbu v městském prostředí nebo v přírodě, a hlavně jestli je místo snadno dostupné pro vás i pro vaše hosty. Nezapomeňte na praktické aspekty, jako je dostupnost ubytování pro ty, kteří přicestují z dálky a nebo terén. Myslete na babičky a dědečky o holi. 


Vyhledejte si, zda je místo snadno dostupné autem, nebo hromadnou dopravou. Je totiž důležité myslet na to, aby na vaše místo zajel například dodavatel cateringu, který pojede dodávkou.


Pokud plánujete svatbu v zahraničí, budete muset zařídit cestovní náklady a logistiku pro vás i pro vaše blízké.

 

Co může svatební místo nabídnout


Předem prozkoumejte, jaký rozsah služeb vaše vybrané svatební místo nabízí. Zda cena zahrnuje vše od cateringu, dekorací, hudby až po různé další služby, a hlavně, zda si můžete dohodnout individuální potřeby. Proto si ujasněte, zda budete muset najmout další dodavatele. Někteří majitelé totiž vyžadují, abyste využili výhradně jejich služeb - např. nasmlouvaných cukrářů nebo floristek. Budou vám vyhovovat? Určitě doporučuji rezervaci místa stvrdit smlouvou.

Výběr místa je jedním z prvních a nejdůležitějších kroků při plánování svatby. Dejte si čas na zvážení všech faktorů. Vybrat místo, které odpovídá vašim požadavkům a představám může být náročné a může trvat. Potvrďte si, že místo disponuje všemi službami pro realizaci vašeho snu a že atmosféra prostoru rezonuje s vaší vizí oslavy plné radosti a štěstí. Na stejné úrovni důležitosti je také výběr snubních prstýnků.

Tvá Lily