33% SLEVA na všechny snubní prsteny! Ušetřete až 10 000 Kč z rozpočtu svatby.

Jak vybrat ty pravé snubní prsteny? | Průvodce

Naše nabídka snubních prstenů je opravdu široká a možná se společně ztrácíte v tom, jaké prsteny budou pro vás dva ty jedinečné. Hledáte malé svědky na celý život, kteří budou symbolizovat tři důležité věci: váš manželský slib, vaši osobnost a váš módní styl. Výběr je proto dobré neuspěchat a zamyslet se nad několika základními otázkami. Náš 7 krokový průvodce vám představí vše, co potřebujete vědět. Projděte ho společně s partnerem a na samém závěru budete vědět, jakým prstenům říci své ano.

 

Zajímavost od Lily: Víš, proč se snubní prsten nosí na prsteníčku levé ruky? Do prsteníčku vede žíla přímo ze srdce a srdce je symbol lásky.


1. Na materiálu záležíVeškeré prsteny z naší nabídky jsou zlaté. Jak ryzí ale může zlato být? Zlato je samo o sobě vzácný kov, který je relativně měkký a výrazně žlutý - ještě více, než jak ho znáte z běžných šperků. Aby vaše šperky mohly vydržet minimálně na věky věků, je proto nutné ke zlatu přidat i další kovy, které jim dodají potřebnou odolnost a tvrdost.


Nejčastěji se u nás setkáte s ryzostí 585/1000 (tzv. 14 karátové zlato), která znamená 58,5 % čistého zlata ve vašich prstýncích. Zvolit si můžete i 18karátovou variantu (750/1000), kterou vám rádi vyrobíme na míru. Prstýnky pak budou obsahovat 75 % ryzího zlata, ale budou měkčí a vyžadovat jemnější zacházení.


Žluté, bílé nebo růžové zlato?


Teď už víme, že součástí každého zlatého prstýnku jsou i příměsi. Ty nám kromě vyšší odolnosti umožňují ještě jednu skvělou věc - hrát si s jeho barvami. Jakou barvu vyberete pro své zlato vy?


  • Žluté zlato

Žluté zlato vzniká přidáním stříbra a menšího množství mědi. Poměr těchto dvou dalších kovů pak určuje, jak výrazně bude zlato žluté, nebo naopak jemnější. Prsteny ze žlutého zlata od Lily


  • Bílé zlato

Bílé zlato získáváme přimícháním niklu, zinku a stříbra.  Prsteny z bílého zlata od Lily


  • Růžové zlato

Růžové barvy prstenů docílíme přidáním mědi. Prsteny z růžového zlata od Lily


Volba barvy je především věcí vašeho vkusu a stylu. Jediným limitem může být případná alergie na dané kovy, na kterou je potřeba brát ohled. Ať už si ale vyberete jakoukoliv barvu, vždy bude zachován podíl čistého zlata daného vybranou ryzostí. Nemusíte se proto bát, že by bylo bílé nebo růžové zlato méněcenné. :-)


Pokud se ani tak nemůžete rozhodnout, máme pro vás skvělý kompromis. Moderní jsou totiž kombinace jednotlivých barev, ze kterých si můžete vybrat i u nás. Vícebarevné prsteny od Lily2. Jak správně změřit velikost?Tak s tím se trápit vůbec nemusíte. Rádi vám zašleme náš měřič na prstýnek, který můžete vyzkoušet v pohodlí domova.


Maketu prstýnku zkuste nosit vícekrát za den. Ráno, večer, po teplé koupeli, zimní procházce i po tréninku ve fitku. Prsty totiž rády natékají a nejsou stále stejné. Výběr správné velikosti bude mít na komfort při nošení největší vliv, z tohoto důvodu není radno tuto část podcenit. Jak se říká - dvakrát měř a jednou ... objednávej prstýnky.


3. Jakou zvolíte šířku prstenu?


Osobně si myslím, že muži by měli mít prsten širší a ženy užší, ale jaká šířka je ta správná? O tom je jedinečnost snubních prstenů. Může být jakákoliv, která se vám líbí. Každý prsten v naší nabídce má svou výchozí šířku, rádi vám ji ale upravíme na míru.


V rozhodování jsem vám sice moc nepomohla, ale dám vám alespoň pár tipů:


  • Čím užší prstýnky, tím pohodlnější

Široké snubní prsteny jsou masivnější a nemusí být zcela příjemné k nošení. Týká se to především mužů, kteří mají s nošením prstýnků většinou minimum zkušeností.


  • Čím větší šířka, tím vyšší cena

Vzhledem k tomu, že je k výrobě širších prstenů zapotřebí větší množství materiálu, je také logické, že budou vyšší pořizovací náklady.


  • Šířka snubních prstenů by měla být přizpůsobena velikosti prstů.

Užší snubní prsteny se hodí pro štíhlé ruce. Naopak širší snubní prsteny doplňují lépe prsty spíše silnější.4. I prsteny mají profily


Aby byly vaše prsteny opravdu jedinečné, můžete si vybírat také z různých profilů. A každý prsten má navíc profily rovnou dva - vnitřní a vnější. Vnitřní má vliv především na pohodlí při nošení, vnější pak určuje vzhled a styl. Jaké jsou tedy možnosti?

A) Zaoblený rovný profil

Vnější strana prstenu i hrany jsou zaoblené a vnitřek je rovný. Tento profil nejlépe splyne s prstem.


B) Zaoblený komfortní profil

Vnějšek i vnitřek je zaoblený a hrany jsou rovné. Díky zaoblenému vnitřku se prsten lépe navléká na prst.


C) Půlkulatý komfortní profil

Zvenku má půlkulatý tvar a uvnitř je mírně zaoblený – díky tomu se pohodlně navléká a sundavá.


D) Plochý profil

Plochý vnitřek, vnějšek i hrany. Může působit menší potíže při navlékání na prst (hlavně u širších kloubů), ale při nošení rozdíl skoro nepoznáš.


E) Plochý komfortní profil

Vnější část je plochá a vnitřek je zaoblený, díky tomu se prsten dobře navléká na prst.


F) Prohnutý profil

Vnějšek je prohnutý, má rovné hrany a plochý vnitřek. Může působit menší potíže při navlékání na prst, obzvlášť pokud máš širší klouby.


G) Prohnutý komfortní profil

Vnějšek je prohnutý a vnitřek zaoblený – díky tomu se lépe navléká a sundavá.5. Povrch nemusí být pouze lesklý!


Lesklé prsteny jsou léty osvědčenou klasikou. Pokud se ale chcete trochu odlišit, nebojte se experimentovat právě v jejich povrchu - možností je opravdu spousta. Jaký se zalíbí vám?

Výběr povrchu záleží především na vašem vkusu. Platí zde ale jedno hlavní pravidlo - čím je povrch hrubší, tím je odolnější a neuvidíte na něm každé malé škrábnutí. Mohou tak být třeba skvělou variantou pro manuálně pracující muže.6. Diamant či zirkon, to je otázka


Také milujete všechno, co se třpytí? Pak obohaťte své snubní prsteny o diamanty nebo zirkony. V čem se liší a jak mezi nimi vybrat? To najdete v našem podrobném článku - Snubní prsteny s diamantem, nebo zirkonem?7. Tajný vzkaz


Tuhle část miluji! Tajné vzkazy. Do prstýnků vám zdarma vyryjeme datum vaší svatby, iniciály, nebo třeba jméno toho druhého. Pokud ale chcete být trochu originalnější, tak si stáhněte náš malý e-book, do kterého jsme schovali další skvělé tipy.

Spoustu dalších užitečných informací najdeš také v sekci "Jak objednat". Dozvíš se o možnostech dopravy, o garanci vrácení peněz, nebo o úpravách na míru.


Tvá Lily