Právě probíhá VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ na našich sociálních sítích! Přidejte se i VY!

Svatba v přírodě: Vše, co potřebujete vědět

Představ si svatbu na louce s rozkvetlými květinami, u rybníka nebo v lese se zvukem tekoucího potoka. Zní to jako sen? Svatby v přírodě jsou oblíbené a naštěstí jsou v ČR možné. Existuje však několik věcí, které je třeba zvážit.

Poplatek za svatbu v přírodě


Pokud se rozhodnete pro svatbu v přírodě, případně počítejte s tím, že může být nutné zaplatit symbolický poplatek obci, do které les či přírodní místo svatby patří. Poplatek se obvykle pohybuje kolem 1000 Kč. V případě, že svatbu zorganizujete v soukromém lese, může být poplatek vyšší a bude se řídit dohodou s majitelem soukromého pozemku.


Zkonzultujte svatbu v přírodě s místními úřady


Určitě doporučuji se poradit s místními úřady nebo lesní správou, abyste získali další informace o poplatcích a omezeních, které by mohly být spojené s pořádáním svatby v dané oblasti. Zvažte i omezení kapacity svatebčanů, terén, ochranu přírody a další faktory, které by mohly ovlivnit průběh svatby, hlavně tedy svatebního obřadu.


Povolení pro svatbu v přírodě


Některé obce, nebo lesní správy mohou požadovat povolení k pořádání svatby v přírodě. Je důležité se ujistit, že máte potřebná povolení a že jste splnili veškeré požadavky, aby byla vaše svatba legální a v souladu s pravidly.


Výběr místa pro svatbu


V plánování místa pro svatbu v přírodě se fantazii meze nekladou. Stačí slavobránu zavěsit mezi větve stromů. Vaše “ANO” bude doprovázet zvuk šumění listí s cvrlikajícími ptáčky. 


Pokud jste milovníky přírody a toužíte po nezapomenutelné svatbě plné romantiky a klidu, pak je svatba v přírodě tou správnou volbou pro vás. Je to opravdu nádherný způsob, jak oslavit svůj svatební den a zároveň se vyhnout klasickému svatebnímu stresu v interiéru.


Výhody svatby v přírodě


I když je nutné počítat s několika omezeními a podmínkami, přináší svatba v přírodě mnoho výhod.


Unikátní kulisa pro svatební den

Svatba v přírodě nabízí jedinečnou a neopakovatelnou kulisu, kterou si budou vaši hosté navždy pamatovat. Pokud si vyberete krásnou louku, les nebo jezero, máte jistotu, že bude vaše svatba výjimečná. Navíc vodní plocha vytvoří přirozené pozadí pro svatební fotografie.


Příjemné prostředí

Svatba v přírodě přináší klid a pohodu, což má pozitivní vliv na náladu všech svatebčanů. Příroda a živé prostředí jsou skvělým zdrojem energie a dobré nálady.


Příroda je flexibilní místo pro svatbu

V přírodě máte mnohem více prostoru pro kreativní plánování a realizaci vaší svatby. Můžete si vybrat místo, kde se vám líbí, a uspořádat svatební obřad tak, jak si přejete.


Ekonomická stránka svatby v přírodě

Svatba v přírodě vám umožňuje ušetřit peníze, protože nemusíte platit za pronájem svatebního sálu nebo jiných prostor.


K dokonalosti už jen zbývají prstýnky na mechovém podkladu.

Tvá Lily