Právě probíhá VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ na našich sociálních sítích! Přidejte se i VY!

Nepokaž si svatbu! 7 nejčastějších chyb, které nevěsty dělají

Nevěsty si často svou dokonalou svatbu vysní už jako malá holka. Ví přesně, jaké šaty by měly mít, jak by měl celý den probíhat a jak by se měly cítit. Částečně za to může i současná pop kultura a sociální média. A právě tenhle tlak vede k chybám, které se nevěstám stávají. Jakých 7 chyb je nejčastějších a jak se jim spolehlivě vyhnout?


Chyba č. 1: Svatba není odrazem vás dvou


Svatba bývá často spíš snem nevěsty než ženicha. To ale neznamená, že bys ho měla vynechat z veškerých příprav. Je možné, že Ti ženich dá svolení vše zorganizovat, jak si přeješ Ty, přesto se ho nezapomeň zeptat na jeho názor.


Jakmile začneš plánovat, řiď se hlavně raději vkusem vás dvou, než aktuálními trendy. Chceš, abys ze svatby měla dobrý pocit i za několik let, až se budete společně koukat na fotky. Vždy bys měla byste měli být na prvním místě vy, a to i v případě, že si budete nechávat radit třeba od svatební koordinátorky.


Chyba č. 2: Chybí vám mokrá varianta svatby


Jakmile si vybíráte místo obřadu, nikdy byste neměli podcenit i mokrou variantu. Oba si přejete mít krásný slunečný den, ale bohužel, ne vždy to vyjde a nechcete mít kvůli tomu zkažený celý svatební den. Pokud by ses chtěla dočíst více o výběru správného místa, tak se koukni na články Jak si vybrat místo konání vaší svatby a Svatba v přírodě: vše co potřebuješ vědět. Nicméně počasí nikdo nezmění a vaší lásku tuplem ne, pokud není jiná možnost, pořiďte svatební deštníky hostům i sobě.


Chyba č. 3: Nevyberete dobrého svatebního fotografa


Mnoho nevěst si myslí, že každý, kdo umí držet fotoaparát, může být jejich svatebním fotografem. Ale vybírání správného fotografa je důležité. Fotografie jsou jednou z mála věcí, které zůstanou po svatbě jako vzpomínka. Levný fotograf může znamenat nízkou kvalitu snímků. Je důležité si prohlédnout portfolio potenciálních fotografů a zjistit, zda jejich styl odpovídá tomu, co hledáš. Nezapomínej, že fotky budou zároveň tvým jediným vizuálním záznamem tohoto krásného dne.


Chyba č. 4: Hraješ si na kuchařku místo na nevěstu


Při plánování hostiny bys měla mít na paměti, že i pokud vaříš skvěle a máš dojem, že přípravou vlastního cateringu ušetříš, tak jde o občerstvení pro spousty lidí. Vážně se chceš stresovat kromě normálních příprav také s jídlem? S tím, jak brzy ho vařit, kolik, kde ho uskladníš a zda půjde vše podle plánu? Při plánování takto důležité akce se vyplatí si najmout profesionály, aby sis mohla užít celou svatbu v klidu a pohodě.


Nezapomeň přichystat zasedací pořádek. V posledních letech začíná být trendem zasedací pořádek nepřipravovat. Bohužel, to často ústí v trapných situacích, kdy se jeden z hostů už nevejde vedle svého partnera(ky) a nebo tvoji rodiče nedostanou čestné místo kousek od tebe. Proto zasedací pořádek promysli a nezapomeň při tom správně umístit své single hosty. Nezapomeň ani na místo pro fotografa!


Chyba č. 5: Snažíš se vypadat jako modelka z časopisu


Určitě se nemůžeš dočkat svých šatů, aby ses cítila jako princezna, ale s výběrem chvíli počkej. Před výběrem šatů je lepší mít určené místo svatby, aby se pak šaty svým stylem hodily. Pokud se při výběru rozhodneš, že chceš do svatby držet dietu, zamysli se nad tím, jak moc si myslíš, že zvládneš opravdu zhubnout. Bylo by smutné, kdybys měla své šaty snů, ale o velikost ti nepadly.


Méně je často více. Když si najmeš kvalitní vizážistku, měla by ti zaručit nádherný makeup a účes. Pamatuj, že ty se znáš nejlépe! Zamysli se tedy, jak moc se jsi zvyklá se líčit a jestli ti rozpuštěné vlasy nesluší víc než drdol, který je zrovna teď trendy. Správná vizážistka ti dodá sebevědomí a radost během celého „dne D“. Jak si vybrat svatební vizážistku se dočteš zde.


Chyba č. 6: Porovnáváš zásnubní prsten s ostatními


S nadšením si prohlížíš svůj prsten… Značí velkou změnu ve tvém životě. Začneš si také více všímat prstenů ostatních nevěst. Možná mají na prstenu větší drahokam… Snaž vyhnout porovnávání prstenů, protože ten tvůj byl vybraný jen pro tebe a s láskou. K zásnubnímu prstýnku pak můžeš také ladit snubní prsteny. O tom, Jak si vybrat ideální snubní prsteny se dozvíš víc tady.


Chyba č. 7: Neužíváš si průběh svatebního dne


Tvůj den D je tady a ty se chceš ujistit, že si celý průběh opravdu užiješ. Proto je nutné se domluvit s vizážistkou a všemi, kdo ti pomáhají s přípravami, kolik času před obřadem potřebuješ, aby vše probíhalo v klidu.


Stejně jako plánování času před obřadem, je naplánujte čas mezi obřadem a hostinou. Příliš velký časový prostoj může nudit hosty a není to příjemné, když se kvůli moc velké pauze tvůj strýček příliš rychle „společensky unaví.“


Stres, že nestíháš, ti může zkazit náladu, zapomeneš jíst a pít, a nakonec to může poznamenat většinu dne. Podobně může zhoršit tvůj svatební den, když příliš lpíš na maličkostech a na tom, že vše nejde přesně tak “jak by to mělo být.” Uvolni se, pozdrav všechny hosty a bav se.


Pokud se zaměříš na eliminaci těchto chyb, bude vaše svatba určitě kouzelná. Ale ať už ji pojmeš jakkoliv, nikdy si nezapomeň svůj den pořádně užít, pozdrav všechny hosty a bav se!

Tvá Lily