33% SLEVA na všechny snubní prsteny! Ušetřete až 10 000 Kč z rozpočtu svatby.

Nepokaž si svatbu! Aneb 7 nejčastějších chyb, které nevěsty dělají

Nevěsty si často svou dokonalou svatbu vysnívají už od malička. Ví přesně, jaké šaty by měly mít, jak by měl celý den probíhat a jak by se měly cítit. A právě tenhle nenápadný tlak vede k chybám, které se nevěstám stávají. Jakých 7 chyb je nejčastějších a jak se jim spolehlivě vyhnout?

 


Chyba č. 1: Svatba není odrazem vás dvou
Svatba bývá často spíš snem nevěsty než ženicha. To ale neznamená, že bys ho měla vynechat z veškerých příprav. Je možné, že Ti ženich dá svolení vše zorganizovat, jak si přeješ Ty, přesto se ho nezapomeň zeptat na jeho názor.


Jakmile začneš plánovat, řiď se hlavně raději vkusem vás dvou, než aktuálními trendy. Chceš, abys ze svatby měla dobrý pocit i za několik let, až se budete společně koukat na fotky. Vždy bys měla byste měli být na prvním místě vy, a to i v případě, že si budete nechávat radit třeba od svatební koordinátorky.Chyba č. 2: Chybí Ti mokrá variantaJakmile si vybíráš místo obřadu, nikdy bys neměla podcenit i mokrou variantu. Všechny si přejete mít krásný slunečný den, ale bohužel, ne vždy to vyjde a nechcete mít kvůli tomu zkažený celý svatební den. Pokud by ses chtěla dočíst více o výběru správného místa, tak se koukni na články Jak si vybrat místo konání vaší svatby a Svatba v přírodě: vše co potřebuješ vědět.Chyba č. 3: Zapomeneš, koho jsi na svatbu "pozvala"“Hurá, jsem zasnoubená!” Ale dříve, než tuhle úžasnou novinu přidáš na sociální sítě, raději promysli, koho chceš na svatbu pozvat. Může se stát, že jakmile to sdílíš, budeš mít více nezvaných hostů, než by se hodilo. Obecně však platí pravidlo, že hosty, které pozveš na rozlučku se svobodou, bys měla také pozvat na svatební obřad.Chyba č. 4: Hraješ si na kuchařku místo na nevěstuPři plánování hostiny bys měla mít na paměti, že i pokud vaříš skvěle a máš dojem, že přípravou vlastního cateringu ušetříš, tak jde o občerstvení pro spousty lidí. Vážně se chceš stresovat kromě normálních příprav také s jídlem? S tím, jak brzy ho vařit, kolik, kde ho uskladníš a zda půjde vše podle plánu? Při plánování takto důležité akce se vyplatí si najmout profesionály, aby sis mohla užít celou svatbu v klidu a pohodě.


Nezapomeň přichystat zasedací pořádek. V posledních letech začíná být trendem zasedací pořádek nepřipravovat. Bohužel, to často ústí v trapných situacích, kdy se jeden z hostů už nevejde vedle svého partnera(ky) a nebo Tvoji rodiče nedostanou čestné místo kousek od Tebe. Proto zasedací pořádek promysli a nezapomeň při tom správně umístit své single hosty a dodavatele (např. fotografa).Chyba č. 5: Snažíš se vypadat jako modelka z časopisuUrčitě se nemůžeš dočkat svých šatů, aby ses cítila jako princezna, ale s výběrem počkej až chvilku po zásnubách. Před výběrem šatů je lepší mít určené místo svatby, aby se pak šaty svým stylem hodily. Pokud se při výběru rozhodneš, že chceš do svatby držet dietu, zamysli se nad tím, jak moc si myslíš, že zvládneš opravdu zhubnout. Bylo by smutné, kdybys měla své šaty snů, ale o velikost Ti nepadly.


Méně je často více. Najmutím kvalitní vizážistky bys měla mít zaručený nádherný makeup a účes, ovšem Ty se znáš nejlépe. Zamysli se tedy, jak moc se jsi zvyklá se líčit a jestli Ti rozpuštěné vlasy nesluší víc než drdol, který je zrovna teď trendy. Správná vizážistka Ti dodá sebevědomí a radost během celého Dne D. Jak si vybrat svatební vizážistku se dočteš zde.Chyba č. 6: Určitě mám ten nejkrásnější prsten! Nebo ... ?S nadšením si prohlížíš svůj prsten - ano, opravdu jsi zasnoubená. Začneš si také více všímat prstenů ostatních nevěst. Při tom se snaž vyhnout porovnávání prstenů, protože ten Tvůj byl vybraný jen pro Tebe a s láskou. K zásnubnímu prstýnku pak můžeš také ladit snubní prsteny. O tom, Jak si vybrat ideální snubní prsteny se dozvíš víc tady.Chyba č. 7: Neužíváš si průběh Dne DTvůj Den D je tady a Ty se chceš ujistit, že si celý průběh opravdu užiješ. Proto je nutné se domluvit s vizážistkou a všemi, kdo Ti pomáhají s přípravami, abys odhadla, kolik času před obřadem potřebuješ, aby vše probíhalo v klidu.


Stejně jako plánování času před obřadem, je důležité naplánovat čas mezi obřadem a hostinou. Příliš velký časový prostoj může nudit hosty a není to příjemné, když se kvůli moc velké pauze Tvůj strýček příliš rychle společensky unaví.


Stres, že nestíháš, Ti může zkazit náladu, zapomeneš jíst a pít, a nakonec to může poznamenat většinu dne. Podobně může zhoršit Tvůj svatební den, když příliš lpíš na maličkostech a na tom, že vše nejde přesně tak “jak by to mělo být.” Uvolni se, pozdrav všechny hosty a bav se.


Pokud se zaměříš na zamezení těchto chyb, bude Tvá svatba určitě kouzelná. Ale ať už ji pojmeš jakkoliv, nikdy si nezapomeň svůj den pořádně užít, pozdrav všechny hosty a bav se!


Tvá Lily