Právě probíhá VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ na našich sociálních sítích! Přidejte se i VY!

Snubní prsteny s diamantem, nebo zirkonem?

Diamant či zirkon? „To je, oč tu běží…“ Oba dva drahokamy se nádherně třpytí a vypadají téměř identicky. Přesto je jeden cenově mnohem výš než druhý. Jaký je v nich tedy rozdíl a jak se máte rozhodnout, který použijete na svých snubních prstenech, symbolech vaší věčné lásky? To vám vysvětlím v tomto článku. 


Jaký je rozdíl mezi diamantem a zirkonem?


Diamant je přírodní, extrémně tvrdý minerál s vysokou brilancí*, zatímco zirkon je cenově dostupnější syntetický kámen, který imituje vzhled diamantu, ale má nižší tvrdost a odlišné optické vlastnosti. Pojďme si ukázat jejich vlastnosti podrobněji.


*Brilance je optická vlastnost, která popisuje, jak dobře kámen odráží světlo, zejména bílé světlo, což je klíčový faktor v jeho jasu a lesku.


Vlastnosti diamantu: 


  • Je to třpytivý kámen, který nikdy neztratí svůj lesk, protože má tzv. vyšší index lomu.
  • Jeho ceny jsou mnohem vyšší vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejtvrdších přírodních kamenů.
  • Může mít drobné vady v závislosti na čistotě diamantu.
  • Bude se třpytit celý váš život.


Vlastnosti zirkonu: 


  • Dokud je nový, třpytí se jako diamant. Bohužel, časem svůj lesk ztratí, protože je měkčí a opotřebením ztratí svůj lesk. 
  • Cenově je mnohem dostupnější než diamant, jelikož jde o jeho uměle vytvořenou napodobeninu. 
  • Nemá žádné vady a nabízí se ve více barevných variantách.
  • Časem ztratí třpytivost a opotřebuje se.


Než učiníte finální rozhozhodnutí, který kámen je pro vaše snubní prsteny ten pravý, zkuste se zamyslet nad otázkami jako: Kolik peněz můžeme do prstenů investovat? Jakou barvu má kámen na prstenech mít? Chceme prsteny nosit denně? Odpovězením si na tyto otázky byste měli mít jasno, který drahokam je pro vás ten pravý. V ten moment přichází na řadu tvar kamene.


Tvar kamene do snubních prstýnků


Tvar kamene určuje, v jakých barvách a jak moc se bude třpytit a také se od něj odvíjí velikost. Kameny mohou mít nejrůznější tvary. Širší nabídku kamenů obvykle najdete na zásnubních prstenech. Kameny pro snubní prsteny mají většinou tvar Round. Jde o jeden z nejoblíbenějších tvarů, protože kamen se nejvíce třpytí ve všech barvách a odlescích. Často ho najdete pod názvem briliant


Na mém e-shopu najdeš dva typy uspořádání kamenů na prstenu. Jaké se ti líbí víc?

  1. prsteny se středovým kamenem
  2. prsteny s obvodovými kameny


Ať už se rozhodnete pro diamant či zirkon, vždy byste měli myslet na to, jak často chcete prsten nosit a v jaké cenové relaci by měl být. To vám pomůže nejvíce v rozhodování. 

Tvá Lily