33% SLEVA na všechny snubní prsteny! Ušetřete až 10 000 Kč z rozpočtu svatby.

Snubní prsteny s diamantem, nebo zirkonem?

Diamant či zirkon, to je otázka. Oba dva drahokamy se nádherně třpytí a vypadají téměř identicky. Přesto je jeden cenově mnohem výš než druhý. Jaký je v nich tedy rozdíl a jak se máte rozhodnout, který použijete na svých snubních prstenech, symbolech vaší věčné lásky? Diamant: 


  • Třpytivý kámen, který na svém lesku nikdy neztratí, protože má vyšší index lomu.


  • Jeho ceny jsou mnohem vyšší vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejtvrdších přírodních kamenů.


  • Může mít drobné vady v závislosti na čistotě diamantu.Zirkon: 


  • Dokud je nový, třpytí se jako diamant. Bohužel, časem svůj lesk ztratí, protože je měkčí a opotřebením ztrácí svůj lesk. 


  • Cenově je mnohem dostupnější než diamant, jelikož jde o jeho uměle vytvořenou napodobeninu. 


  • Nemá žádné vady a nabízí se ve více barevných provedení.


  • Časem ztratí třpytivost a opotřebuje se.Než učiníte finální rozhozhodnutí, který kámen je pro vás ten pravý, zkuste se zamyslet nad otázkami jako: Kolik peněz můžeme do prstenů investovat? Jakou barvu má kámen na prstenech mít? Chceme prsteny nosit denně? Odpovězením si na tyto otázky byste měli mít jasno, který drahokam je pro vás ten pravý. V ten moment přichází na řadu tvar kamene.


Tvar kamene


Tvar kamene určuje, v jakých barvách a jak moc se bude třpytit a také se od něj odvíjí velikost. Kameny mohou mít nejrůznější tvary. Širší nabídku kamenů obvykle najdete na zásnubních prstenech. Kameny pro snubní prsteny mají většinou tvar Round. Jde o jeden z nejoblíbenějších tvarů, protože kamen se nejvíce třpytí ve všech barvách a odlescích. Často ho najdete pod názvem Briliant. 


Ať už se rozhodnete pro diamant či zirkon, vždy byste měli myslet na to, jak často chcete prsten nosit a v jaké cenové relaci by měl být. To vám pomůže nejvíce v rozhodování. 


Tvá Lily