33% SLEVA na všechny snubní prsteny! Ušetřete až 10 000 Kč z rozpočtu svatby.

Jak vybrat květiny a kytici na Tvou svatbu?

Ve slavnostní den jako je svatba je samozřejmostí mít veškeré dekorace tak, jak si Ty sama přeješ. Prvotní je výběr správně ladících barev dekorací, navržení celkového vizuálu a jednotlivých druhů a barev květin. Vše je více méně na Tobě. Proto jsem pro Tebe připravila několik bodů, které bys měla při plánování zdobení místa svatby a vše okolo květin zvážit. Pojďme se tedy podívat, co vše je potřeba zařídit, než svou kytici vhodíš do davu neprovdaných dívek.

 


Co pro nás znamenají květiny?Podle vkusu a stylu svatby si může každá nevěsta představovat úplně jiný druh květin. Při výběru květin by ses měla zamyslet nas jejich symbolikou. Některé nevěsty chtějí, aby květiny vyloženě vystihovaly jejich povahy a správně promlouvaly.Živé vs. umělé květiny


Živé květiny naprosto neodolatelně voní, což je jeden z jejich největších benefitů a mají svůj jedinečně přirozený vzhled. Mohou být vybírány dle sezóny a oblíbenosti. Pořízení ale nese také svá negativa, jsou mnohokrát dražší nežli umělé a mají krátkou životnost. Je nutné se o ně starat i během průběhu svatby. Bohužel je v dnešní době mnoho alergiků, které živé květiny velmi trápí kvůli pylu, proto se doporučuje zjistit, kolik potenciálních alergiků bude na svatbě a při koupi se rozhodnout i na základě této informace.


Když bys přemýšlela nad umělými květinami, tak ty také mají svá pozitiva. Jedna z pozitiv je dlouhá životnost, takže i po několika letech si můžeš kdykoliv při doteku tvé svatební kytice vzpomenout na všechny krásné chvíle, které jsi zažila během svatby. A co více, nevyžadují žádnou péči a jsou méně nákladné nežli květiny živé. Bohužel umělé květiny jsou opravdu na první pohled ihned poznat, proto se doporučuje z umělých květin dělat drobné dekorace, aby nerozbily atmosféru, která by se dala lehce zkazit „levným vzhledem“ bez žádné vůně.Jaká je barva Tvé svatby?


Určitě sis na tuto otázku taky odpověděla. V dnešní době je trend svatbu ladit do dané barvy a tím podřídit i například dresscode hostů. Doporučuji se nad barvou pečlivě zamyslet, protože není možné v každé barvě sladit veškeré dekorace tak, aby to nepůsobilo nelichotivě a nehezky. Můžeš zvolit také paletu barev, které se k sobě hodí a podle toho vybírat jednotlivé druhy květin.Víš, kolik květin potřebuješ a kde je uchováš?


Urči si množství na základě tvých dekorací. Pokud už máš veškeré dekorace na svatební servis, není třeba jich pořizovat spousty, ujasni si, zda chceš mít květinovou slavobránu, květiny u jídelního servisu, u chill-zóny apod. Květinami můžeš osdobit i svatební dort - včas se na tom domluv se svým dodavatelem sladkého. Při přemýšlení nad živými květinami je potřeba zjistit, jestli v místě svatby je dostatečné místo na jejich uchování, pokud Ti je dodavatel přiveze o den dříve. Nechceš přeci, aby Ti květiny za spoustu korun během noci zvadly.Komu dát kytici?


Kytici nemusí mít pouze nevěsta, ale mohou být uvázané také pro družičky, maminky, babičky, a dokonce i pro hosty. Zvolit můžeš klasickou vazbu, nebo třeba květinové náramky. Je tedy na rozhodnutí budoucích manželů, komu kytici darují. Pokud budeš váhat, zvaž, komu kytice udělá vážně radost a kdo je pro Tebe a Tvého snoubence opravdu důležitý. Kytice na svatbě jsou malým gestem, které mohou udělat velký rozdíl ve svatebním dni. Nezapomeň také na kytici, kterou budeš házet do davu. Nemusí jít o Tvou svatební - dá se například vyrobit její menší kopie.Na kolik Tě květiny vyjdou?


Kytice a květinová výzdoba mohou být velmi drahé, takže je důležité rozhodnout se, kolik do nich skutečně chcete investovat. Někdy mohou být květiny zlevněné, pokud si je objednáte v předstihu, nebo pokud si je necháš vyrobit a dovézt od místního floristy. Pokud budeš chtít specifické druhy, je možné, že to bude dražší, než jsi sama očekávala. Doporučuji si bedlivě zmapovat floristy a velká květinářství v místě konání svatby, na dopravě lze také velmi ušetřit. Spoustu dalších doporučení ti dá svatební koordinátorka.


V závěru bych Ti chtěla říct, že tvá kytice a květiny jsou na svatbě důležitým symbolem lásky a věrnosti a jejich výběr závisí na mnoha faktorech, jako jsou styl svatby, roční období, místo, květiny, tvar a cena. Zvaž tyto faktory a vyberte květiny a kytice, které budou dokonalým doplňkem pro Tvůj svatební den.


Tvá Lily