Právě probíhá VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ na našich sociálních sítích! Přidejte se i VY!

Jak vybrat květiny a kytici na svatbu?

Ve váš svatební den, kdy má být všechno přesně podle vašich představ, hrají hlavní estetickou roli květiny a dekorace. Aby vše dokonale ladilo, je důležité promyslet kombinace barev, celkový vzhled a výběr konkrétních druhů květin. Jelikož většina rozhodnutí ohledně kytice a květinové výzdoby bude na tobě, nevěsto :-), připravila jsem pro tebe několik tipů, na co se zaměřit. Pojďme se podívat, co vše je třeba promyslet, než svou svatební kytici vhodíš do skupiny svobodných kamarádek.


Co pro vás znamenají květiny?


Podle vkusu a stylu svatby si může každá nevěsta představovat úplně jiný druh kytice. Nejobvyklejší jsou kulaté anebo převislé kytice. V posledních letech se, ale vyskytují nejrůznější tvary třeba jako věnce do vlasů a na ruce.


Při výběru květin by ses měla zamyslet nad jejich symbolikou. Některé nevěsty chtějí, aby květiny vyloženě vystihovaly jejich povahy a správně promlouvaly k lidem.


Jaká je celková barva vaší svatby?


Určitě sis na tuto otázku taky odpověděla. V dnešní době je trend svatbu ladit do dané barvy a tím podřídit i například dress code hostů. Doporučuji se nad barvami pečlivě zamyslet, protože není možné v každé barvě sladit veškeré dekorace tak, aby to nepůsobilo nelichotivě. Můžeš zvolit také paletu barev, které se k sobě hodí a podle toho vybírat jednotlivé druhy květin.


Kolik květin potřebuješ na svatbu a kde je uchováš?​


Urči si množství na základě ostatních dekorací a jejich množství. Pokud už máš veškeré dekorace na svatební servis, není nutné investovat peníze do velkého množství květin. Ujasni si, jestli chcete mít květinovou slavobránu, květiny u jídelního servisu, v relaxační zóně apod. 


Při výběru čerstvých květin zjisti, jestli je v místě svatby dostatek chladného prostoru pro jejich skladování, pokud vám je dodavatel přiveze den předem. Určitě nechceš, aby ti květiny za spoustu peněz během noci zvadly.


TIP: Květinami můžeš ozdobit i svatební dort - včas se na tom domluv se svým dodavatelem sladkého


Komu dát kytici ve svatební den?


Na svatební den může kytici nosit nejen nevěsta, ale i družičky, maminky, babičky a dokonce i hosté. Je tedy na rozhodnutí budoucích manželů, komu kytice darují. Rozhodněte, komu kytice přinese opravdovou radost a kdo má pro tebe a tvého partnera zvláštní význam. Kytice na svatbě symbolizují vděčnost a uznání a mohou přispět k jedinečné atmosféře vašeho velkého dne. 


Navíc, podělit se o květinové dary může být způsob, jakým vyjádříte své uznání a lásku k těm, kteří vás v životě podporovali.


Kolik stojí svatební kytice a květinová výzdoba?​


Kytice a květinová výzdoba mohou být velmi drahé, takže je důležité rozhodnout se, kolik do nich skutečně chcete investovat. Někdy mohou být květiny zlevněné, pokud si je objednáte v předstihu, nebo pokud si je necháš uvázat a dovézt na místo od místního floristy. Pokud budeš chtít specifické druhy, je možné, že to bude dražší. Doporučuji si bedlivě zmapovat floristy a velká květinářství v místě konání svatby, na dopravě můžeš také velmi ušetřit. Spoustu dalších doporučení ti dá i svatební koordinátorka.


V závěru bych chtěla říct, že kytice a květiny jsou na svatbě důležitým symbolem lásky a věrnosti a jejich výběr závisí na mnoha faktorech, jako jsou styl svatby, roční období, místo, tvar či cena. Zvaž tyto faktory a vyberte květiny a kytice, které budou dokonalým doplňkem pro váš svatební den.

Tvá Lily