Právě probíhá VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ na našich sociálních sítích! Přidejte se i VY!

Jak si vybrat cukráře a dort na svatbu?

Svatební dort je jedním z nejdůležitějších detailů Tvého svatebního dne. Může neodmyslitelně vytvořit nezapomenutelnou atmosféru a zároveň poskytnout hostům chutný zážitek. Proto je důležité si položit pár otázek, nalézt odpovědi a vybrat správného cukráře, aby váš svatební dort skvěle vypadal a ještě lépe chutnal.


Jaké mám požadavky?


Před tím, než začneš hledat cukráře svatebního dortu, ujasni si, co od dortu očekáváš a jak by mohl vypadat. Máš specifické požadavky na chuť a vzhled dortu? Máte se snoubencem rádi specifický druh cukroví, nebo různé přísady jako například jedlé květy nebo lesní ovoce? Je někdo z rodiny vegan nebo má alergie na oříšky? Sdělte požadavky potenciálnímu cukráři, abyste se ujistili, že vám dokáže vyhovět a vytvořit pro vás dort upečený na míru.


Jak by měl svatební dort vypadat a chutnat?


Dalším krokem je výběr designu a chuti dortu. Existuje mnoho možností, jako jsou dorty s více patry, nahé či rustikální dorty, s dekoracemi z fondánu, různé barvy a chutě krémů. Moderní je také dort sestavený z cupcakes rozličných druhů, kde si každý vybere a navíc si ušetříte práci s krájením jednotlivých porcí. Vyberte design a chuť, které odpovídají vašim představám, chuťovým preferencím a celkovému barevnému vizuálu svatební výzdoby. 


Určitě nezapomeňte zvážit, pro kolik hostů bude dort bude vytvořený, aby ho mohl ochutnal úplně každý svatebčan.


Jaký mám rozpočet?


Výběr správného cukráře pro upečení svatebního dortu také závisí na rozpočtu. Někteří cukráři nabízejí služby za rozumné ceny, zatímco jiní mohou být velmi drazí. Zpravidla jsou to ti, kteří dělají spíše „umělecké dorty“. Urči si svůj rozpočet a snaž se najít „tvůrce“, který ti nabídne výhodný poměr kvality a ceny. Zkus také zapátrat na internetu a porovnej ceny z webů místních cukrářství.


Má váš cukrář portfolio dortů?


Když se rozhodnete pro konkrétní cukrářství, zkontroluj jeho reference. Můžeš si prohlédnout jeho portfolio produktů, aby ses ujistila, že jeho práce odpovídá vašim požadavkům. Můžeš také získat reference od přátel a rodiny, kteří již s cukrářem spolupracovali. Spoustu cenných doporučení mají i svatební koordinátorky.


Upeče nám dort cukrář se zkušenostmi?


Zjisti si, zda je cukrář profesionál a má dostatečné zkušenosti a znalosti v oboru pečení svatebních dortů. Měl by mít zkušenosti s výrobou dortů s různými vrstvami a styly, aby mohl splnit dané požadavky na vzhled a chuť.


Komunikace je základ úspěchu


Je důležité mít otevřenou komunikaci, při řešení různých úprav a změn. Ujisti se, že se s ním můžeš spojit a že bude schopný reagovat na tvé otázky a požadavky. Také mějte jasnou dohodu ohledně termínu dodání, ceny a dalších podrobností, aby nedošlo k žádným nedorozuměním.


Nezapomeňte se také domluvit na dopravě - zejména v létě se může hodit speciální chladící box do auta. Na místě svatby si pak zajistěte dostatek vhodného prostoru pro jeho uskladnění.


Výběr správného cukráře pro váš svatební dort a jeho vzhledu je důležitým rozhodnutím, které byste neměli s budoucím manželem brát na lehkou váhu. Pečlivě zvažte své požadavky, rozpočet, reference a schopnost komunikace s potenciálními tvůrci, abyste se ujistili, že vyberete toho nejlepšího. 

Tvá Lily