Právě probíhá VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ na našich sociálních sítích! Přidejte se i VY!

Jak si vybrat svatebního fotografa

Vybrat si správného svatebního fotografa, může být pro mnohé nevěsty a ženichy velmi náročným úkolem. Je důležité vzít v úvahu několik faktorů, abyste získali kvalitní fotografie, které budou zachycovat váš svatební den a připomínat vám ho po celý život. Zde je několik tipů, jak vybrat správného svatebního fotografa.

 

Styl svatebních fotografií


Existuje mnoho různých stylů fotografování, od klasických portrétů po více dokumentární přístup. Popřemýšlejte, co se vám líbí a co od svatebních fotografií očekáváte. Můžete se podívat na portfolio fotografa a zjistit, zda se vám jeho styl líbí, nebo se můžete zeptat přímo na to, zda má zkušenosti s daným typem fotografií. Zapřemýšlejte, jestli se fotografův styl hodí k tématu i místu vaší svatby. Focení v přírodě může mít úplně jiný nádech, než svatba v kostele nebo na radnici.


Prozkoumejte jejich svatební portfolia 


Portfolio fotografa je vynikající způsob, jak zjistit, zda má fotograf zkušenosti a zda jeho práce odpovídá vašim očekáváním. Podívejte se na různé typy fotografií, jako jsou portréty, krajiny a detailní záběry. Zjistěte, zda fotograf dokáže vytvářet živé a emotivní obrázky, které zachytí atmosféru vašeho svatebního dne.


Poptejte se na cenu svatebního fotografa a konkrétní služby


Než se rozhodnete pro konkrétního fotografa, zjistěte si, co je součástí jeho ceny a co není. Zjistěte, zda cena zahrnuje i přípravy se svatební vizážistkou, samotný obřad a noční afterparty s DJem nebo živou kapelou. Je v ceně kromě samotného focení i následné zpracování fotografií, nebo jsou tyto služby navíc? Zvažte také, zda fotograf nabízí různé balíčky, nebo zda je cena pevná.


Domluvte si zkoušku focení


Zkouška focení je skvělý způsob, jak poznat práci a oko fotografa. Domluvte si s ním krátké focení, při kterém vyzkoušíte, jak se vám s ním pracuje a jak vypadají výsledné fotografie. Tak máte možnost zjistit, zda fotograf dokáže vyhovět vašim požadavkům a zda dokáže vytvořit fotografie, které odpovídají vašim představám. Navíc třeba získáte krásné předsvatební fotky.


Zeptejte se na referenční fotografie


Můžete se zeptat fotografa na referenční fotografie od jeho předchozích zákazníků. Tyto fotografie vám poskytnou představu o tom, jak fotograf pracuje na živých akcích a jaké typy fotografií umí vytvořit. Můžete také získat cenné informace od přátel a rodiny, kteří již mají s fotografem předchozí zkušenost. Skvělé doporučení vám může dát také svatební koordinátorka.


Zjistěte, zda má fotograf pojištění


Je velmi důležité si zjistit, jestli má fotograf pojištění pro případ nehody, nebo ztráty fotoaparátu a dalšího fotografického příslušenství. Budete mít jistotu, že jsou vaše fotografie v bezpečí a že budete mít nějakou finanční kompenzaci v případě, že dojde k nějaké nehodě.


Osobní chemie s fotografem


Je důležité, abyste se s fotografem oba cítili pohodlně a abyste si rozuměli. Budete s ním totiž trávit hodně času během vašeho svatebního dne.


Výběr správného svatebního fotografa je důležitou součástí vašeho svatebního plánování a může být náročné, hlavně finančně. Neotálejte s výběrem fotografa na poslední chvíli, mnohdy mají už rok dopředu zabookované termíny konání svateb a volné termíny se hledají velice těžce.

Tvá Lily