Právě probíhá VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ na našich sociálních sítích! Přidejte se i VY!

Ušetři za vizážistku! 10 kroků pro svatební líčení, které zvládneš sama

Nechceš utrácet za profesionální vizážistku, ale bojíš se, že se ti nepovede líčení sama sebe? Neboj se, s těmito tipy si vytvoříš svatební make-up, který bude stejně okouzlující, jako kdyby byl od profesionálky.

 

1. Štěstí přeje připraveným


V týdnech před svatbou se zaměř na „skincare“, tedy péči o pleť. Používej kvalitní čistící přípravky, na které je tvoje pleť zvyklá. V týdnu před svatbou si aplikuj peeling a hydratační pleťovou masku. Čistá a hydratovaná pleť je nejlepším plátnem pro make-up.


2. Trénink dělá mistra. Nebo spíš mistryni!


Vyzkoušej si líčení několikrát předem, můžeš začít trénovat už dva měsíce před svatbou. Experimentuj s různými styly a barvami, abys našla ten pravý look pro tvůj velký den. Určitě se zkus inspirovat beauty tutoriály na YouTube nebo na Instagramu a zabruš také na zahraniční scénu beauty youtuberů a youtuberek.


3. Zvol dlouhotrvající kosmetické produkty


Svatba je dlouhá a často náročná událost. Až uvidíš dojaté rodiče a kamarádky, slzy se ti rozhodně nevyhnou. Proto si pořiď produkty s dlouhou výdrží. Samozřejmostí je voděodolná řasenka, dlouhotrvající make-up a rtěnka. Na začátku nezapomeň na primer (podkladovou bázi) a fixační sprej, kterým přestříkáš svatební líčení na úplný závěr.


4. Vytvoř bezchybný základ


Začni s pečlivým čištěním pleti, nanes vrstvu hydratačního krému a nech ho chvilku vstřebat. Pak nanes primer a také nech trochu působit na pleti. Takto si vytvoříš dokonalý základ pro nanášení dalších produktů.

Poté aplikuj make-up, který odpovídá tvému tónu pleti. Nezapomeň ani na krk! Zbývá už jen korektor pro zakrytí drobných nedokonalostí a na závěr použij pudr a fixační sprej.


5. Použij přirozené barvy


Pro svatební líčení vol spíše jemné a přirozené barvy, obzvláště když nemáš zkušenosti s výrazným líčením. Teplo neutrálních odstínů zvýrazní tvou přirozenou krásu, a hlavně takové odstíny můžeš snadno opravit.


6. Neboj se očních stínů


Pro svatební líčení si vyber jemné barvy z neutrální části barevného spektra – tělové, béžové, hnědé... Rozhodně se neboj trochu třpytivých stínů, které rozjasní tvůj pohled. Třpytivé oční stíny se hodí také, pokud si při obřadu budete s ženichem navlékat snubní prsteny s kameny, které se také budou třpytit. Celkový vzhled můžeš doplnit i decentním třpytivým náramkem.


7. Rozjasni a zvýrazni


Použij rozjasňovač (highlighter) na místech, jako jsou lícní kosti, nos a oblouček nad rtem, pro svěží a zářivý vzhled.


8. Zdůrazni rty, ale s mírou


Vyber si rtěnku, která doplní tvůj celkový vzhled. Pro delší výdrž použij konturovací tužku a zvol odstín blízký tvé přirozené barvě rtů. Obecně platí, že pokud vytvoříš výrazné líčení očí, barva rtů by měla být přirozená a pokud si chceš dopřát sexy rudé rty na svatbu, zvol jen decentní méně výrazné líčení očí.


9. Nastav si časový plán pro líčení


Na den svatby si naplánuj dostatek času na líčení. Nepodceň čas potřebný na dokonalý vzhled. Doporučuji se začít líčit alespoň 3 hodiny před obřadem. Dej také pozor, aby sis barvami neumazala svatební šaty.


10. Měj po ruce kosmetickou „KPZ“


Během dne budeš pravděpodobně potřebovat drobné úpravy. Věř mi, slzy se ti budou ronit po tváři a vytvoří se ti na nich linky, které nebudou vypadat dobře na fotkách. Sbal si proto svatební kosmetickou KPZ – krabičku poslední záchrany. Sbal si do ní pudr, rtěnku, kapesníky, korektor a vatovou tyčinku.


S těmito tipy budeš vypadat na své svatbě dokonale a nikdo nepozná, že jsi nebyla v profesionálním salonu. Pamatuj, že nejdůležitější je, aby ses cítila pohodlně, krásně a sama sebou.

Tvá Lily