Právě probíhá VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ na našich sociálních sítích! Přidejte se i VY!

Co symbolizují snubní prsteny a kdy je koupit?

Při plánování svatby řešíte tolik věcí… Od místa konání, přes seznam hostů, po svatební dort až po šaty nevěsty. S tolika věcmi, které musíte zařídit, je snadné přehlédnout některé drobné detaily, například snubní prsteny. Ano, i to se může stát. Mnoho párů nechává tento úkol na poslední chvíli, protože jsou ve víru organizování „naléhavějších“ věcí.


Mnoho párů podceňuje úsilí, které je potřeba k nalezení jejich dokonalé sady snubních prstenů. Možná si říkáte, pokud snoubenec dokáže najít dokonalý zásnubní prsten pro svou nastávající a uskutečnit dokonalou žádost o ruku, neměl by být svatební prsten hračka? Často to tak není. V tomto případě budete hledat dva dokonalé prsteny, ne jen jeden. 


V tomto článku se dozvíte, co symbolizují snubní prsteny a jaký je ideální čas k jejich nákupu, abyste si mohli být jisti, že váš výběr bude dokonalým odrazem vašeho vztahu a zároveň splní praktické aspekty spojené s plánováním svatby.

 

Co symbolizují snubní prsteny?


Zatímco tradice týkající se manželství se mohou po celém světě lišit, tradice prstenů zůstává stejná. Jsou symbolem bezpodmínečné a nekonečné lásky, závazku a věrnosti. Představují dohodu mezi nevěstou a ženichem milovat a pečovat jeden o druhého po zbytek jejich společných dnů.


Kruhový tvar snubního prstenu je hmatatelným symbolem bez začátku a bez konce. To představuje myšlenku, že láska mezi manželským párem je věčná. Význam tohoto prstenu se zdůrazňuje během obřadu, kdy si novomanželé tradičně vyměňují prsteny při říkání svých slibů. Po této významné výměně už není pochyb o vašem pevném závazku vůči sobě.


Po svatbě tradice nošení prstenů ukazuje, že význam snubních prstenů stále přetrvává. Pokud manžel nebo manželka i dlouho po svatbě nosí svůj snubní prsten, vyjadřují tak jejich trvající závazek a způsob, jak ukázat lásku svému partnerovi.


Kdy si pořídit snubní prsteny?


Úkol koupit svatební prsteny nepřichází s pevným termínem jako mnoho dalších věcí při plánování svatby jako objednávka dortu či kapely. To však neznamená, že byste výběr prstenů měli nechat až na poslední chvíli! Budete stále potřebovat dostatek času na vyladění všech detailů, od nalezení stylu, který vám vyhovuje, až po přesnou velikost.


I po tom, co najdete ideální prsteny byste měli stále počítat s extra časem navíc pro případné drobné úpravy. Nechcete přece dostat své prsteny den před svatbou a zjistit, že na rytině vlastního svatebního prstenu bylo špatně napsáno jméno... a rozhodně nechcete riskovat, že se dostanete k oltáři a zjistíte, že prsten nepůjde na prst!


Zlaté pravidlo: Čím dřív, tím líp


Výběr snubních prstenů můžete zařadit v podstatě do libovolné fáze plánování vaší svatby, ale dřívější rozhodnutí vám umožní lépe se věnovat ostatním přípravám. Navíc, čím dříve si prsteny vyberete, tím více času budete mít na prozkoumání různých stylů, abyste našli ten, který je pro vás optimální. Vždyť prsten budete nosit po celý život, takže je důležité, aby byl naprosto dokonalý.


Doporučuji začít hledat svatební prsteny nejméně 3 - 4 měsíce před svatbou, v případě zájmu o prsteny na míru nebo s rytinami, počítejte ještě s časem navíc. Každopádně byste měli mít prsteny připravené, k dispozici nejpozději měsíc před svatebním dnem.

Tvá Lily